„Roboty w przemyśle i logistyce”. Powstaje film o Laboratorium Modelowania Inteligentnych Systemów Produkcyjnych

Film "Roboty w przemyśle i logistyce"

Wydział Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej realizuje film o Laboratorium Modelowania Inteligentnych Systemów Produkcyjnych, działającym w Centrum Naukowo-Wdrożeniowym Politechniki Świętokrzyskiej. Sesja nagraniowa z udziałem dr. inż. Sławomira Luścińskiego odbyła się 29.09.2023 w CENWIS. Scenariusz do filmu opracował zespół z firmy FlexSim InterMarium, która współpracuje na co dzień z naszym laboratorium.

Dr inż. Sławomir Luściński podczas nagrywania filmu

Inteligentna produkcja okiem kamery

Materiał pt. Roboty w przemyśle i logistyce ukaże się najprawdopodobniej w listopadzie br. Twórcy zamierzają udostępnić go w mediach społecznościowych – na Facebooku, Instagramie oraz na kanale YouTube. Planują również przesłać film do szkół podstawowych, średnich i branżowych, a także do uczelni ogólnopolskich.

W filmie dr inż. Sławomir Luściński przedstawi m.in. zasady działania inteligentnego systemu produkcyjnego oraz jego rolę w konkretnych dziedzinach gospodarki, takich jak np. logistyka.  Ponadto realizowany materiał pokaże z bliska działanie laboratoryjnej aparatury, która symuluje pracę inteligentnego zakładu przemysłowego.

 

Laboratorium Modelowania Inteligentnych Systemów Produkcyjnych

Inspiracja 4.0  dla uczniów i studentów

Film o jednym z laboratoriów CENWIS powstaje w ramach projektu Wybór drogi zawodowej w świetle osiągnięć naukowych, którym kieruje Politechnika Koszalińska. Projekt zakłada realizację 10 filmów dydaktycznych skierowanych do kandydatów na studia oraz do studentów zastanawiających się nad wyborem drogi zawodowej.

Zgodnie z ideą przedsięwzięcia przekaz filmowy ma nie tylko popularyzować osiągnięcia naukowe w obszarze gospodarki 4.0, ale przede wszystkim pokazać ich ścisły związek z przyszłym życiem zawodowym młodych ludzi. Jak podkreśla koordynator projektu, dr hab. inż. Norbert Chamier-Gliszczyński prof. PK, chodzi o to, by uczniowie i studenci zainspirowali się nowinkami technologicznymi w planowaniu własnego rozwoju; by zobaczyli w nich coś więcej niż jedynie ciekawostkę czy rodzaj rozrywki.

Seria Wybór drogi zawodowej w świetle osiągnięć naukowych powstaje ze środków finansowych Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki.